• Výmena tovaru

10 rád pre úspešný affiliate program

Partnerský, čiže "affiliate"program vám umožní zarábať za pomoci vášho webu, blogu, PR článku alebo v diskusnom fóre. Uveďme si tu základné pravidlá, ktorých dodržiavanie znásobí vaše zárobky.

Najdôležitejšie je zoznámiť sa s propagovaným produktom čo najdetailnejšie. Pokiaľ ho sami nepoužívate, aspoň si o ňom čo najviac prečítajte. Skúste sa zamyslieť nad tým, komu je produkt určený a prečo by si mal zvoliť práve alternatívu, ktorú ponúka propagovaný eShop.

1. Zoznámte sa s produktom

Keď sa rozhodujete aký produkt kúpiť, veríte skôr výrobcovi, alebo nezaujatému zákazníkovi s osobnými skúsenosťami? Napíšte teda recenziu, v ktorej zhrniete hlavné pre a proti. Vyzdvihnite dôvody, prečo si propagovaný produkt kúpiť. Zamyslite sa čo by najviac presvedčilo vás.

2. Urobte porovnávací test

Napíšte na svoj web alebo do diskusného fóra recenziu, porovnávajúcu propagovaný produkt s konkurenčným výrobkom. Popíšte plusy a mínusy a poraďte zákazníkovi s výberom. Uveďte nepriestrelné dôkazy toho, že vami propagovaný produkt je ten najlepší.

3. Investujte čas do microsite

Vytvorte malý web s holými pár stránkami. Zákazníkom sa tu prezentujte ako aktívny používateľ služieb / produktov, ktoré propagujete. Poskytnite im všetky informácie, ktoré by ich mohli zaujímať. Staňte sa v ich očiach autoritou. Následne odkazujte na propagovaný produkt pomocou odkazov, či bannerov.

4. Natočte videorecenziu

Video občas vydá za tisíc slov. Natočte praktickú ukážku, výhod propagovaného produktu, alebo natočte výpoveď jeho každodenného užívateľa. Video umiestnite na svoj web, alebo YouTube. Odkaz s videom môžete používať aj v diskusných fórach.

5. Propagujte produkt na fórach

Ako bolo uvedené vyššie, na internete môžete zarábať, bez toho aby ste vlastnili akýkoľvek web. Propagujte produkt na najrôznejších fórach, navštevovaných cieľovou skupinou. Snažte sa pôsobiť nezaujato a nestranne.

6. Propagujte značku na sociálnych sieťach

Odkazy sa svojím unikátnym kódom môžete skvele použiť aj na sociálnych sieťach. Oslovte stovky ľudí svojím súkromným videom v kombinácii s affiliate odkazom, alebo založte skupinu so spoločným záujmom o produkt.

7. Prečítajte si o SEO

Ak dodržíte zásady SEO, vaše weby a články sa budú zobrazovať vo vyhľadávačoch medzi prvými výsledkami. Čím viac návštevníkov na váš web zavíta, tým väčšie budú vaše príjmy.

8. Posielajte newslettery

Implementujte na svoj Affiliate web formulár pre získavanie emailov od svojich čitateľov. Následne máte k dispozícii slušnú databázu užívateľov, ktorým môžete posielať informácie o propagovaných produktoch. Vhodné je pridať odkaz vašej microsite.

9. Používajte bannery

Banner, osamotený na tematicky nepríbuzných stránkach, nebude mať tak vysoký efekt, ako keď ho vložíte pod recenziu propagovaného produktu, alebo na svoju microsite.

10. Majte s affiliate trpezlivosť

Vaše články a affiliate mikrostránky sa budú na internete zobrazovať ešte dlho po ich uverejnení. Skúste ich teda písať nadčasovo. Ľuďom môže trvať než sa pre ne stanete autoritou. Keď ale uvidia, že sa Vaše názory vyskytujú na mnohých weboch, ich dôvera sa prehĺbi a produkt skutočne objednajú.

Affiliate program HOPsej.cz

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie