• Výmena tovaru

Skákacie topánky - poradňa

Časté otázky ohľadom skákacích topánok

Ako dlho trvá naučiť sa skákať na skákacích topánkach?

Chôdza „sedemmíľovými "skákacími topánkami je v princípe rovnaká, ako bez nich. Človek potrebuje len pár minút na to, aby si zvykol na zmenu ťažiska a cca 8 kg závažia na nohách. Väčšina ľudí zvládne chôdzu aj skákanie sama. Pre urýchlenie procesu učenia je určite vhodná úvodná lekcia s inštruktorom. Lektor tiež poradí, ako si čo najlepšie skákacie topánky nastaviť.

Aké sa dajú na skákacích topánkach skákať triky?Skákacie topánky a motorka

Powerbocking je pomerne mladý šport. Preto sa objavujú stále nové a nové triky na skákacích topánkach. Medzi základné triky patria rôzne chytanie pružín vo výskoku, či roznožky. Pokročilejší skokani dokážu na skákacích topánkach skákať aj salta s otočkou. Takéto triky však radšej skúšajte pod dohľadom v telocvični.

Kde sa dá skákať?

Skákacie topánky spravidla nemajú na gumovej topánočke prakticky žiadny vzorku. Preto je beh terénom alebo po mokrej tráve pomerne adrenalínovou záležitosťou. Ak však k topánke pripevníte kus plášťa z terénneho bicykla, ani mokrá tráva nebude prekážkou. Najlepšie sa však predsa len skáče na pevnom suchom povrchu, akým je asfalt, betón, či parkety v telocvični.

Dokážem sa obuť na voľnom priestranstve?

Chce to cvik, ale po pár pokusoch sa aj na voľnom priestranstve dokáže postaviť na skákacie topánky každý.

Je powerbocking nebezpečný?

Aj chôdza cez prechod môže byť nebezpečná ☺ Hoci sa všade uvádza, že na skákacích topánkach sa dá bežať rýchlosťou až 40 km / h, na rozdiel od inline korčúľ sa pri powerbockingu štandardne takto vysokými rýchlosťami nepohybujete. Spravidla sa skáče na malej ploche a s kompletnou sadou chráničov. Za 3 roky skákania salt si Apo ešte nič nezlomil ☺

Môže pružina skákacích topánok prasknúť?

Pružina skákacích topánok je vyrobená zo sklolaminátu, ktorý je tvorený jednotlivými vláknami. U renomovaných značiek skákacích topánok, akými sú napríklad Poweriser a 7leagueBoot, je zlomenie pružiny vysoko nepravdepodobné. To isté sa bohužiaľ nedá povedať o lacných napodobeninách skákacích topánok v rade 130-200 eur. V priebehu času vznikajú v medzi jednotlivými vláknami pružiny mikrotrhliny a pružina tak postupne mäkne. Tento proces je však dlhodobý a väčšine ľudí vydrží pružiny jeden až dva roky. Po tejto dobe však pružina nepraskne. Len už neskáče tak vysoko, ako na začiatku.

Nemôže mi pružina pri výmene vystreliť?

Ako vyplýva z predchádzajúceho textu, raz za čas je potrebné u skákacích topánok potrebné vymeniť pružinu. Pružina je v ohnutom tvare už predlisovaná a nehrozí teda, že by vám pri výmene vystrelila.

Dajú sa u vás kúpiť všetky náhradné diely na skákacie topánky?

Áno. Z náhradných dielov možno prakticky poskladať nové skákacie topánky. Keďže sa však niektoré diely skoro neopotrebovávajú, ani ich neuvádzame v ponuke e-shopu. V prípade záujmu stačí napísať o aký diel by ste mali záujem.

Ako vysoko sa dá na skákacích topánkach vyskočiť?

Rekord v znožmom preskoku cez latku je 270 cm. Bežný smrteľník však skočí po tréningu cca okolo 2 metrov.

Ako rýchlo sa na skákacích topánkach behá?

Behať sa dá na skákacích topánkach rýchlosťou okolo 40 km / h Túto rýchlosť však samozrejme neudržíte príliš dlho. Všetko je však otázkou kondície a tréningu.

Čo je to calf-cuff?

Pôvodne sa holeň pripevňovala ku skákacím topákam pomocou takzvaného knee elbow (kolenný oblúk). Toto viazanie ešte stále ponúkajú lacnejšie skákacie topánky. Modernejšie viazanie calf-cuff ako prvá ponúkla značka Poweriser. Upnutie nohy sa mnohonásobne urýchlilo a zvýšil sa aj komfort pri skákaní. Vo viazaní calf cuff nie je problém vydržať aj 8 hodín.

Aká je životnosť skákacích topánok?

Životnosť skákacích topánok samozrejme závisí na spôsobe ich použitia. Profesionálny akrobati v cirkuse môžu meniť pružiny aj každý 1 - 2 mesiace. Pri priemernom používaní samozrejme pružiny vydržia oveľa dlhšie. Častejšie budete meniť gumové topánočky, ktorých životnosť závisí od povrchu, na ktorom skáčete. V telocvični sa topánočky prakticky neopotrebovávajú. Na štrku alebo mačacích hlavách sa naopak kopýtka môžu opotrebovať aj v priebehu niekoľkých dní.

Ako sa o skákacie topánky starať?

Nami ponúkané skákacie topánky Poweriser, 7league Boots a PowerStrider sú vybavené bezúdržbovými klznými ložiskami. Nevyžadujú teda prakticky žiadnu pravidelnú údržbu. Raz za čas je samozrejme vhodné skontrolovať dotiahnutie všetkých spojov.

Skákacie topánky a veľkosť nohy(obuvi)

Často sa nás pýtate, či hrá pri nákupe skákacích topánok rolu veľkosť nohy. Jediný parameter pre výber správneho modelu Poweriser je hmotnosť. Ľuďom s väčšou nohou trčí špička, čo pri skákaní nevadí. Naopak sa im lepšie vstáva zo zeme.

Často hľadané:

[Príslúšenstvo][Zľava na nákup] [Videa na skákacích topánkach ][Výukové DVD]

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie